Aktualności

Webinar -Przykłady zastosowań druku 3D z piasku na rynku Polskim oraz zagranicznym

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nagraniem webinaru dotyczącego zastosowania druku 3D z piasku. Prowadzony w języku polskim, webinar skupia się na omówieniu produkcji form i rdzeni odlewniczych przy użyciu technologii Binder Jetting.

Druk 3D z piasku przynosi wiele korzyści dla przemysłu odlewniczego. Umożliwia tworzenie skomplikowanych geometrii z niezwykłą szybkością i efektywnością, które byłyby trudne do osiągnięcia za pomocą tradycyjnych metod produkcji form i rdzeni odlewniczych. Dodatkowo druk 3D pozwala na łatwe modyfikacje projektów, umożliwiając producentom bieżącą optymalizację swoich konstrukcji.

Technologia Binder Jetting znalazła już zastosowanie w produkcji seryjnej, umożliwiając produkcję form i rdzeni odlewniczych na dużą skalę. Ta wszechstronność czyni druk 3D z piasku wartościowym narzędziem dla przemysłu odlewniczego. 

 

Nagranie z webinaru jest cennym źródłem informacji dla każdego, kto jest zainteresowany wykorzystaniem tej technologii w swojej produkcji. Omówione będą przykłady polskich odlewni, które już skorzystały z tej technologii. Zapraszamy do obejrzenia nagrania, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Prowadzącym temat jest Krzysztof Bonczar, Dyrektor ds. rozwoju w Colmexsp. z o.o. Wśród gości znaleźli się Bartosz Tokarski, Kierownik Działu Odlewni w Hydro-Vacuum S.A oraz Michał Dereń, Zastępca Kierownika Produkcji Wydziału Odlewni Kształtowej w Iwamet sp. z o.o​​.

 

Link do nagrania